Počasí v Rusku

Klikněte na příslušný blok s počasím pro podrobnosti a předpověď

Navštivte také:

Bard-club Praha

ZPĚT

ZÁJEZD RUSKO – PETROHRAD

Bílé noci v Petrohradě a okolí
barokní skvost na Něvě a carské paláce

Cena: 16 990,- Kč za osobu (do konce března, jinak 17990 Kč)

foto: archív CK Fractal

Pokyny ke stažení v PDF

Informace

Moravia Contact: tel. 235 513 098, 602 287 530, fax: 235 513 098
e-mail: moravia-contact@moravia-contact.cz

Petrohrad

Petrohrad – unikátní místo na ústí řeky Něvy do Finského zálivu si vybral sám Petr Veliký a vystavěl zde sídelní město, které se mělo stát svou honosností paláců a moderním urbanismem "ruským oknem do Evropy". Petrohrad, dnes druhé největší město Ruska, je pro svou romantickou atmosféru přezdíváno "Benátkami severu". Jednou z největších atrakcí pro turisty bývá zvláštní přírodní úkaz – tzv. bílé noci, kdy slunce zapadá až po půlnoci, ale pouze na pár hodin (3-5 hodin, červen-srpen) a noc se mění v soumrak. Velkým zážitkem bývá v těchto dnech pozorování zvedání mostů. Třináct mostů přes řeku Něvu se každou noc otevírá podle přesného harmonogramu.

Program

Pěší prohlídka 1. dne: Po příletu do Petrohradu v 11:25 transfer do hotelu a ubytování se, návštěva Kláštera Alexandra Něvského a dle možností též Tichvinského hřbitova s hroby známých osobností.

Pěší prohlídka 2. dne: Po hlavní petrohradské třídě Něvském prospektu půjdeme až k Palácovému náměstí, cestou uvidíme Aničkův palác a most přes řeku Fontánku, palác hraběte Sheremetěva, Jelisejev, Ostrovského náměstí, Gostinyj Dvor, Mikhailovský palác (sídlo Muzea ruského umění) a sochu Alexandra Puškina, Inženýrský zámek, Chizhika Pyzhika, dále Gribojedův kanál a Kristova vzkříšení, Kazaňskou katedrálu, Literární kavárnu, Stroganovův palác na břehu řeky Moiky, Palácovému náměstí dominuje Alexandrův sloup, Budova Hlavního štábu a Zimní palác s Ermitáží, budova Admirality, Náměstí Děkábristů s jezdeckou sochou Petra Velikého a největší kostel v Rusku Katedrála sv. Izáka, dle možností dále Jusupovský palác, Divadelní náměstí s Mariinským divadlem a Konzervatoří Rimského-Korsakova a Katedrála sv. Mikuláše

Pěší prohlídka 3. dne: Od Finského nádraží, kam se V.I. Lenin vrátil v roce 1917 z exilu (lokomotiva 293), kolem sochy Lenina ke křižníku Aurora, jehož výstřel zahájil bolševickou revoluci, po pravém břehu Něvy pak k Petrovu domku na Trojické náměstí, odkud Petrskou branou vstoupíme do Petropavlovské pevnosti, uvnitř katedrála Sv. Petra a Pavla s hroby ruských carů, dále Vasiljevský ostrov s Námořním muzeum, Rostrálními sloupy, Petrohradskou univerzitou a slavnou Kunstkammerovou, zpět na levý břeh, kde fakultativní návštěva galerie Ermitáž, dále dle možností Martova pole, Letní palác Petra Velikého a zahrady, Smolný chrám a institut.

Fakultativní výlet 4. dne: Petrodvorec – letní residence Petra Velikého – je komplex paláců a zahrad inspirovaný francouzským
Versailles, do areálu s impozantní soustavou vodotrysků a vodních kaskád se dostaneme rychlou lodí "raketou" + Carské Silo – ve skvotném barokním paláci Kateřiny I. (manželky Patra Velikého) je mj. k vidění slavná Jantarová komnata (kopie), zahrady kolem paláce zdobí různé pavilony a památníky.

Program 5. dne: transfer na letiště a v 15:40 odlet zpět do ČR

Cena zahrnuje

letecké spojení Praha – Petrohrad – Praha
ubytování ve dvoulůžkových pokojích
     se snídaní na 4 noci ve 3*** hotelu
transfery letiště – hotel – letiště
ruské vízum
služby česky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

příplatek jednolůžkový pokoj 4800 Kč
fakultativní návštěva Ermitáže 500 Kč
fakultativní výlet do Petěrhofu a Carského Sila 1850 Kč
vstupné do památek (cca 600 Kč)
cestovní pojištění 200 Kč

Petrohrad, Ermitáž, foto Wikimedia Commons
Petrohrad, Ermitáž, foto Wikimedia Commons

 

MORAVIA CONTACT, Neustupného 1830/26, 155 00, Praha 5 - Stodůlky
telefon/fax: +420 235 513 098, mobil: +420 602 287 530, e-mail: moravia-contact@moravia-contact.cz

copyright © by Moravia-Contact & Michael Stanovský, 2012-2021 všechna práva vyhrazena  •  webmaster